Minimalny depozyt na eToro wynosi 50$, nie ma żadnych opłat ani prowizji z ich strony przy wpłacaniu środków, ale należy pamiętać, że może zostać naliczona opłata za przewalutowanie, ponieważ wypłaty i wpłaty są przeprowadzane w USD i każda inna waluta będzie musiała zostać przewalutowana. Ich minimalna wielkość depozytu różni się w następujący sposób:

Minimalny pierwszy depozyt w wysokości 50$ dla wszystkich użytkowników.
Po pierwszej wpłacie każdy kolejny depozyt powinien wynosić minimum 50$.
Wypłaty

eToro pobiera stałą opłatę za wypłatę w wysokości 5$.

Jest to coś, co nie podoba nam się tak bardzo, istnieje wiele brokerów, którzy nie pobierają opłat za wypłaty. To jest coś, czego nie lubimy, więc odwiedź ten adres url  https://www.indexuniverse.eu/pl/etoro/

Werdykt
Werdykt
Głównymi zaletami eToro jest oferowanie możliwości social copy tradingu oraz możliwość zakupu aktywów bazowych bez dźwigni. Po stronie negatywów, obu ich platformom brakuje szybkości reakcji, panel składania zleceń może być mylący, a statystyki copy tradingu nie są wystarczająco jasne.

Statystyki eToro i informacje o każdym handlowcu są naprawdę interesujące, ale chcielibyśmy, aby były bardziej przejrzyste i pokazywały saldo każdego użytkownika i wielkość handlu, aby zobaczyć rzeczywistość sytuacji, zysk 10 dolarów może być uważany za 100% zwrot kapitału 5 dolarów.

eToro musi również naprawić panel składania zleceń, może być bardzo mylące, że zarówno opcje sprzedaży jak i kupna są pokolorowane na szaro, a przycisk składania zleceń jest zawsze niebieski.

eToro jest przeznaczone dla 2 typów ludzi:

Doświadczeni traderzy, którzy chcą spieniężyć swoje umiejętności i zdobyć naśladowców.
Całkowicie niedoświadczonych traderów, którzy chcą kopiować transakcje od kogoś innego.
Jeśli należysz do którejś z powyższych grup, to korzystanie z eToro ma sens, jednak jako trader jesteś prawdopodobnie świadomy, że obie ich platformy pozostawiają wiele do życzenia w porównaniu z wieloma konkurentami, więc główną zaletą jest uzyskanie ekspozycji na ogromną publiczność, którą można całkiem dobrze spieniężyć (jak to miało miejsce w przypadku popularnego programu dla inwestorów).

Dla zupełnie niedoświadczonych inwestorów, którzy nie są w ogóle zainteresowani nauką samodzielnego handlu, propozycja eToro również ma sens, jednak należy zachować ostrożność przy wyborze traderów do naśladowania, ponieważ w ich statystykach wciąż brakuje wielu informacji.

** eToro to platforma multi-asset, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy ze względu na dźwignię finansową. 68% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki z przeszłości nie są wskaźnikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczająca jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Kryptowaluty są instrumentami zmiennymi, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie i dlatego nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD, handel kryptowalutami jest nieuregulowany i dlatego nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

Copy trading jest usługą zarządzania portfelem, świadczoną przez eToro (Europe) Ltd., która jest upoważniona i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptowaluty jest nieuregulowane w niektórych krajach UE i w Wielkiej Brytanii. Brak ochrony konsumentów. Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność i kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji na temat eToro, które nie dotyczą konkretnego podmiotu.