Wzorce techniczne sugerują, że dwie największe kryptokuranty pod względem kapitalizacji rynkowej są związane z bardziej stromą korektą.
Don’t Miss Market Moving News

Codzienne kryptoreferencje i cotygodniowe raporty rynkowe Bitcoinów dostarczane są bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.
Wprowadź swój e-mail
Zarejestruj się
Phemex – 10 off
Trending News
Technicals Show Tezos Ready to Break All-Time Highs
Rynki 16 września 2020 r.
ETH 2.0 nie rozwiąże problemów ze skalowalnością Etereum, argumentuje analityk
Technologia 2 dni temu
Flamingo sprawi, że możliwa będzie uprawa wieloskładnikowa Ethereum-NEO.
Działalność 3 dni temu

Celsius Network oferuje teraz 6.2% APY na Twoje pierwsze 5 Bitcoinów.
Sponsorowany 31 sierpnia 2020 r.
Crypto.com Pay Now Powers CRO Płatności z dowolnego portfela ERC-20
Sponsorowany 28 sierpnia 2020 r.

Key Takeaways
Bitcoin trzyma się powyżej kluczowego poziomu wsparcia, ale jeśli ten poziom zawiedzie, może to doprowadzić do spadku do 9.000 dolarów.
Ethereum wieloryby „kupują dip“, mimo że istnieje duże prawdopodobieństwo, że ceny spadną poniżej 300 dolarów.
Obecnie kurs wydaje się sprzyjać niedźwiedziom nawet przy dużych stratach, które już zostały poniesione.

PODZIEL SIĘ TYM ARTYKUŁEM

W ciągu ostatniego dnia rynki kryptograficzne straciły wartość 30 miliardów dolarów. Odpływ kapitału z Bitcoin i Ethereum może spowodować załamanie cen poniżej kluczowych poziomów wsparcia, wskazując na dalsze straty na horyzoncie.

Spadek cen Bitcoinów do poziomu wsparcia krytycznego
Po 19% korekcie, której Bitcoin doświadczył na początku września, jego akcja cenowa zaczęła tworzyć trójkąt rosnący na 4-godzinnym wykresie. Linia trendu wzrostowego rozwijała się wraz z niżami huśtawki, podczas gdy opór poziomy był tworzony wraz z wyżami huśtawki. Ta formacja techniczna sugerowała, że BTC może wzrosnąć do 11.300 dolarów.

Flagowa kryptokur waluta rzeczywiście była w stanie wyrwać się z rosnącego trójkąta 14 września i przekroczyć granicę 11 000 dolarów. Jednakże, Crypto Briefing zauważył kilka niedźwiedzich znaków, które nie wspierały kontynuacji akcji wzrostu cen kilka dni później. Teraz wydaje się, że te sygnały sprzedaży zostały potwierdzone, ponieważ Bitcoin wziął 7% nosa po nie przekształcić 50-dniową średnią kroczącą na wsparcie.

Ostatnie pogorszenie koniunktury doprowadziło BTC do osiągnięcia 100-dniowej średniej kroczącej, która jest obecnie jedyną barierą zapobiegającą gwałtowniejszemu spadkowi. Gdyby ten poziom wsparcia się złamał, ceny mogłyby spaść w kierunku 200-dniowej średniej ruchomej wynoszącej około 9 200 USD.

Wykres cen Bitcoin w dolarach amerykańskich

Taki pesymistyczny scenariusz ma miejsce, gdy patrzy się na wykres dystrybucji uchwytów Santimenta. Firma zajmująca się analizą zachowań pokazuje, że liczba adresów z milionami dolarów w Bitcoin, potocznie nazywanych „wielorybami“, nadal spada.

Od 11 września, liczba adresów z 1.000 do 10.000 BTC znacznie spadła. Od tego czasu około 13 wielorybów opuściło sieć lub redystrybuowało swoje żetony, co oznacza spadek o 0,62% w ciągu zaledwie dziesięciu dni.

Dystrybucja posiadaczy BTC przez Santiment
Ciągły spadek liczby dużych inwestorów stojących za Bitcoinem może na pierwszy rzut oka wydawać się nieistotny. Nadal, biorąc pod uwagę, że posiadają one od 11 do 110 milionów dolarów w BTC, wzrost presji sprzedaży może przełożyć się na miliony dolarów. Dlatego też utrata 100-dniowej średniej kroczącej jako wsparcie może być katastrofalne dla kryptokurcji bellwether.

Ethereum Aims for $250 After Recent Downswing
Inwestorzy eterowi mogli zauważyć, że wartość ich udziałów wyparowuje. Wydaje się, że inteligentny gigant kontraktowy stworzył na swoim wykresie dziennym wzór flagi niedźwiedziej, zapowiadając dalsze straty. Spadek o 37%, który miał miejsce na początku miesiąca, stworzył maszt flagowy, a kolejny okres konsolidacji uformował flagę.

Formacja techniczna sugeruje, że trend aktywów będzie się utrzymywał w tym samym kierunku co początkowy ruch, w tym przypadku w dół. W oparciu o wysokość masztu, Eter może spaść aż o 37%, co oznacza spadek do 235 dolarów.

Wykres cen dolara amerykańskiego Ethereum

W drodze na dół, Ethereum może znaleźć wsparcie około 300 dolarów w oparciu o model IntoTheBlock „In/Out of the Money Around Price“ (IOMAP). Ta metryka na łańcuchu ujawnia, że około 940.000 adresów zakupiło wcześniej ponad 2,2 miliona ETH za tę cenę. Taka krytyczna bariera dostaw powinna wchłonąć część presji sprzedaży, ponieważ posiadacze w tym zakresie będą kupować ETH w miarę sprzedaży w stosunku do ich podstawy kosztowej.

In/Out of the Money Around Price by IntoTheBlock
Wejście/wyjście z Money Around Price przez IntoTheBlock
Warto wspomnieć, że pomimo prawdopodobieństwa bardziej gwałtownego spadku, nastąpił znaczny wzrost liczby wielorybów Ethereum w sieci. W ciągu ostatnich dwóch tygodni Santiment odnotował skok o 2,54% pod względem liczby adresów mieszczących 100 000 do 1 miliona ETH.

Ten wzrost presji nabywczej przy jednoczesnym spadku cen może wskazywać na to, że „kupują dip“ duzi inwestorzy. W związku z tym nie można wykluczyć byczej perspektywy. Jeśli Eter może odzyskać poziom 380 dolarów jako wsparcie, może on dążyć do nowych rocznych wzlotów, ponieważ kohorty IOMAP nie wykazują żadnego znaczącego oporu.

Wahania na rynku kryptograficznym Wchodzące

Po raz kolejny wrzesień okazał się jednym z najgorszych miesięcy dla Bitcoinu i reszty rynków finansowych. Tak zwany „efekt wrześniowy“ nadal prześladuje inwestorów w różnych sektorach rynku, a w szczególności tych, którzy inwestują w branży kryptokurrency. W miarę jak straty rozlewają się po zarządzie, niektórzy tracą wiarę w status „safe-haven“ Bitcoin’a.

Niezależnie od tego, wiele wskaźników w łańcuchu nadal wspiera ideę, że BTC jest gotowa na dalsze zyski z perspektywy makro. Przyglądając się wskaźnikowi stabilnej podaży Bitcoinów na różnych giełdach krypto walutowych, wydaje się, że siła nabywcza jest wystarczająca do napędzania Bitcoina powyżej 20.000 dolarów do końca roku, jak prognozuje model „stock-to-flow“.

Rozsądne jest założenie, że obecny spadek cen może być ostatnią szansą na powrót na rynek, na którą czekali inwestorzy zepchnięci na boczny tor. A wieloryby Ethereum zdają się dobrze zdawać sobie sprawę z tej możliwości.